| rosemary a întrebat:

Buna,

imi puteti spune cum poate un blog sa ajunga la cautari pe google?
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Se lucreaza la seo.seo insemnand si atunci cand scrii tu ceva pe blog sa ii bagi cuvintele cheie la text.
dar pentru inceput se lucreaza mai mult pe motorul blogului.
daca este bine lucrat imediat ce scrii pe el poti aparea la cautari.
poti folosi serviciile de ping atunci cand scrii si atunci povestea ce ai scris-o tu va aparea pe alte site-uri care ofera acest serviciu de ping.chiar daca nu intra imediat pe blogul tau sa citeasca daca ai scris ceva interesant atunci sigur va intra.
ca sa iti pastrezi vizitatorii respectiv cititorii poti lasa serviciul de newsletter activ intr-un widget ca vizitatorii sa se poata abona rapid la el si ei vor vedea ca ai scris.

| Iva a răspuns:

Iată aici nişte tutoriale SEO în română, recomand şi celelalte articole (în engleză) de pe site: http://halte.ro/tutoriale-seo/

| gatablog a răspuns:

Un blog va ajunge pe primele locuri in rezultatele cautarii efectuate pe diverse expresii sau cuvinte cheie atunci cand este optimizat pentru motoarele de cautare.

Este destul de greu sa ajungi pe rpimele locuri in rezultate pentru cuvinte si expresii foarte populare dar nu te speria.

Incearca sa gasesti cateva cuvinte si expresii portivite pentru subiectul blogului tau pe care sa le folosesti in mod repetat la titlul articolelor, in textul articolului si la etichete.

Testeaza cuvintele sau expresiile care crezi ca sunt relevante in contul de adwords, daca nu ai iti poti crea unul gratuit, vei gasi acolo la sectiunea oportunitati / instrumentul pentru cuvinte cheie, un instrument foarte util pentru a afla cat de cautat este cuvantul sau expresia aleasa si ce concurenta exista pe el.

Pentru mai multe detalii despre cum sa ajunga blogul tau in rezultate relevante la cautari efectuate pe google, intra pe

www.GataBlog.info

cu respect,
ROBERT

| tranzactiiforex a răspuns:

Incearca sa cumperi pachetul asta http://serviciiseo.prodigitalmedia.ro/ o sa iti urce sigur blogul asa.