| BezNa a întrebat:

Imi puteti spune si mie despre ce este vorba in Vocaloid, please?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Emmanuel_2712 a răspuns:

Unde e funda?happy

4 răspunsuri:
| Emmanuel_2712 a răspuns:

VOCALOID
Vocaloid este o aplicaţie software de sintetizator de voce, capabilă de a cânta, creată de Yamaha Corporation. Programul proporţionează capacitatea de a sintetiza melodii doar scriind versurile şi muzica.

Vocaloid 1
Leon: voce masculină în engleză.
Lola: voce feminină în engleză.
Miriam: voce feminină în engleză.
Meiko: voce feminină în japoneză.
Kaito: voce masculină în japoneză.

| KillMaster31 a răspuns:

Vocaloid sunt niste holograme care dau concerte in japonia, cantecele lor sunt cantate de niste oameni apoi modificate pe calculator cam atat stiu tongue