| dicualex a întrebat:

TPU.
Pe 1 iunie trebuie sa plec din tara si voi pleca cu Matusa mea, asa ca vreau sa stiu, ce ii trebuie matusii mele in afara de Procura de la Parinti? ca sa nu apara complicatii, va rog un rasp rapid!
Scuze de categorie dar e cea mai vizitata

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @dicualex! În afară de pașaportul tău, mătușa trebuie să aibă asupra ei declarațiile notariale (nu procură) ale părinților, prin care aceștia își exprimă acordul ca tu să călătorești în străinătate (se va specifica perioada, locul în care vei călători, ruta pe care o ve-ți parcurge) însoțit de mătușă (nume, prenume, CNP, act de identitate sau pașaport, depinde ce va avea asupra ei).
Vacanță plăcută!

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Veți parcurge, scuze pentru erorile de tastare!