| ViseColorate_4467 a întrebat:

Inainte aveam parul ff cret si des (acum vreo 1-2 ani) dar cu timpul a inceput sa imi cada foarte tare, din ce in ce mai mult iar acum am mai ramas cu 2 fire de par in cap iar parul meu arata groaznic! nu numai ca nu mai sta cret, nici macar ondulat, zici ca e o matura. Ce sa fac sa isi revina la normal? poate ca e din cauza ca mi-a cazut foarte tare si acum e foarte rar insa vreau sa ii fac ceva, vreun tratament pentru indesire sau ceva, mie si rusine sa ies asa din casa! am incercat o groaza de metode, il tund regulat si am incercat chiar si sampoane profesionale recomandate de stiliste.nu stiu ce sa fac, m`am saturat de el.Pls helphappy

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa mergi la un medic dermatolog si sa ii spui problema ta.
Cu siguranta caderea parului se datoreaza unor carente de vitamine sau altor factori, insa nu este normal sa cada la extremis.
Apoi este important samponul pe care il folosesti. Intreaba dermatologul ce tratament poti face pentru a inceta caderea parului dupa care sa folosesti mereu aceeasi marca de sampon si dupa spalat sa utilizezi pentru varfuri balsam (nu atinge radacina parului ca se imbacseste).
Mult succes,

| MoreTime a răspuns:

Ar trebui sa incerci asta:
http://www.velformhairgrow.eu/? gclid=CMG6hO25_qACFYIsDgodAnleug
Din cate scrie acolo e bun, si ca sa-l faci cret pune-ti niste bigudiuri dupa ce te speli pe cap :)

| doareu_5100 a răspuns:

Leac contra caderii parului si a mancarimilor pe pielea capului:
se ia un catel de usturoi, se taie o felie subtire din el, ca sa ramana o suprafata zemoasa, si se freaca pielea capului.se fac carari cu pieptenul si se freaca bine fiecare in parte.cand usturoiul se toceste, se mai taie o felie, ca sa ramana mereu zemos. dupa ce capul intreg a fost imbalsamat cu usturoi, se lasa asa, pana a doua zi dimineata(daca ai parul lung, prinde-l cu o agrafa in varful capului)operatiunea se repeta si a doua seara, iar a treia zi se spala parul cu sapun de casa sau sapun pentru copii si se clateste cu ceai de pelin-1 lingurita la 1l de apa.
usturoilu si pelinul contin substante ce omoara ciupercile capului.parul va deveni mai stralucitor si bogat in volum.
sper ca te am ajutat kiss

| 4U2 a răspuns:

Incearca sa il tapezi si folosește wash&go