| MaryWhiteRose a întrebat:

Intai de toate va urez Paste fericit tuturor :X Apoi sper sa ma ajutati cu ceva:
Verisoara mea(si cu mine) am vazut aseara o chestie[scuzati exprimarea dar nu vreau sa zic unde am vazut-o sau cine a scris-o fiindca nu dau vina pe nimeni in treaba asta, si nu vreau sa se inteleaga gresit]despre lucruri paranormale[nu spun chiar despre ce din acelasi motiv] si acum ea e speriata, are 8 ani, si aseara n-a dormit si pe mine m-a tinut treaza, si crede ca vine bau-bau sa o manance si nu stiu ce a apucat-o ca la orice sunet se sperie.Acum eu ce sa fac? sad
Dau fundita :X Si spor la ciocnit oua :3.

Răspuns Câştigător
| Andruta12 a răspuns:

Hey!
Cand avea 8 ani si fratele meu facea la fel.De obicei gasea jocuri de groaza sau citea povesti cu fantoma iar seara nu dormea sau se speria rau
Uite ce iti zic eu sa faci:
1. Daca a fost un film incearca sa te joci cu ea, sa va uitati la filme pentru copii{fiindca este fata de preferat printese Disney}, asfel incat sa uite de film
2. Daca a citit intr-o carte ascunde cartea si citestei povesti de varsta ei seara ca sa adoarma.
3. Daca a vazut pe net sterge site-ul din istoric{este mai compicat} si arata-i jocuri de imbracat sau jocuri vesele.
4.Pentru a ita de lucrurile de groaza {fantome.varcolaci etc.} tine-o tot timpul ocupata jucandu-va, imitand personaje amuzante sau aratandui pe calculator site-uri cu glume, vesele si frumoase, ascultati muzica, desenati etc. in principiu tine-o acupata cat mai mult timp ca sa uite de chestiile de groaza asi sa reuseasca sa doarma.
5.Seara,daca nu poti sa-i citesti povesti si ai un televizor in camera dormi cu ea ca sa se simta in siguranta si uitati-va la Animal Planet(Este un canal dragut care te invata despre animale si te liniste-te iar documentarele sunt uimitoare(mai ales cele cu ursii panda) ) fiindca ea va adormii si se va simti in siguranta, trebuie sa lasi televizorul aprins o ora(il programezi o ora)in caz ca viseaza urat si se trezeste sa vada ca esti langa ea si ca nu ai parasit-o.
Eu asa am facut cu fratele meu si a mers a uitat de o gramada de chestii de groaza
Sper ca te-am ajutat!
Paste fericit!

5 răspunsuri:
| ѕмιℓєє a răspuns:

Paşte Fericit!

În primul rând spune-i că au fost doar nişte simple poveşti, că nu există aşa ceva.
Întreab-o dacă a văzut ea vreodată când era mai mică vreuna. Spune-i că nici tu nici părinţii tăi nu aţi văzut "fantome sau vârcolaci etc. laughing ".
Acele poveşti sunt invenţii ca să sperie copii "răi" laughing dar fiindcă ea nu e rea nu are de ce să o speriebatting eyelashes.

Ai putea să stai trează cu ea o noapte şi să îi arăţi că nu există niciun "Bau-Bau" şi să îi explici sunetele de care se sperie.

Multă baftă!

| MaryWhiteRose explică:

Nu era un film big grin.Si cam asta e problema ca ea zice ca a vazut fantome sad.E o problema ceva mai delicata, e si foare incapatanata.Nu prea stiu ce sa-i spun.Mai astept raspunsuri. sad

| MarianAlexandru17 a răspuns:

Joaca-te jocuri cu ea in asa fel incat sa uite de filmu ala, adica fa ceva cu ea distractiv sa uite de filmu alabig grin