| kiki79 a întrebat:

Buna,
Intrebare dedicata domnisoarelor: Ce il va face de neuitat pe baiatul cu care ati iesit pentru prima data la date? nu caut un raspuns banal, cum ar fi: "florile tale" "sa fie educat" "sa stie cum trebuie tratata o domnisoara" "simtul umorului".
Facem referire la o alta liga in care reprezentatul masculinitatii este bine pus la punct din punct de vedere al etichetei si manierelor iar domnisoara nu bea pentru prima data o cafea in oras...

Multumesc anticipat,
kiki

15 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Să te simți în siguranță cu el, relaxată. Atunci, cu siguranță vei mai dori să ieșiți și cu altă ocazie.

| RAY a răspuns:

Sa fie frumos

| RAY a răspuns:

Mi am luat de la ipocriți,falși,mincinoși,gunoaie umane, o să plâng acum că mi ai dat ignore,am spus adevărul,pe băieți cuminți, buni la suflet care va iubesc le înșelați fix cu opusul lor, băgați băieți care nu va atrag in zona prieteniei dar profitați de ei, nu sunt misogin asta e adevărul, sunt plin de bărbați trădați și înșelați

| Violleta2022 a răspuns:

Respectul si comportamnetul politicos cu care se adreseaza si se comporta cu fata, la prima intalnire, raman memorabile!

| J0B0MAT a răspuns:

O trăsătură care sare în evidență ar fi de neuitat.Gen e un psihopat, îi lipsește vreun picior, o mână, vine cu un urs, ceva atipic.

| Miruna333 a răspuns:

Ce il face pe un baiat sa fie de neuitat. Asta tine de personalitatea, caracterul, comportamentul lui in general. Cum este ca el ca persoana, valorile acestuia, manierele si asmd.
Pot spune lucruri generale. Un lucru care conteaza mult pentru mine este ca acesta sa fie atent la detalii si sa fie atent cu mine. Din moment ce sunt in compania lui, sa se asigure ca ma simt ok si totul este pe placul meu. Sa fiu condusa pana acasa conteaza de asemenea. Manierele desigur, si mai ales cum se comporta si in public cu ospatarii, soferii de taxi, vanzatorii, etc. In res, totul tine de persoana lui.

| Xox0 a răspuns:

Sa fie constient de sine, confident si sa aiba si umor.

| RAY a răspuns (pentru Xox0):

Și cum detectezi astea înainte să îl vezi?

| Xox0 a răspuns (pentru RAY):

E mai greu sa detectezi lucrurile astea daca nu ai intalnit persoana. As zice ca mi-ar parea constient de sine daca nu vorbeste numai el, se gandeste si la mine/altii ori la opinia mea si e constient ca nu e cel mai cel.
Confident: nu ii este teama sa vorbeasca, sa se exprime. Stie despre viata, despre lume. Stie sa se descurce.
Si la partea de umor: adica, nu ia totul in serios, mai face o gluma.

| RAY a răspuns (pentru Xox0):

Vrajeala,te uiti la fizicul lui

| Xox0 a răspuns (pentru RAY):

Crezi ca orice băiat frumos are parte de partenere? laughing))
Dacă asta e gândirea ta…
Nu zic ca fizicul nu contează, da, dar nu într-o proporție de a conta numai asta

| RAY a răspuns (pentru Xox0):

Nu crezi că nu ești frumos

| Xox0 a răspuns (pentru RAY):

La o asa mentalitate, ai ignor. De fapt, imi aduc aminte cat hate ti-ai luat cand ai venit pe platforma asta. Inteleg de ce.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Xox0):

Nu e greu absolut deloc, ba dimpotrivă e așa de simplu și nu e nevoie să vezi cum arată persoana respectivă căci unii te fac să nu-ți mai dorești să-i întâlnești față în față mediul virtual fiind în acest caz de ajutor, căci felul cum și ceea ce gândește exprimat în scris te fac să realizezi că e pierdere de timp să încerci să cunoști mai în detaliu persoana respectivă.O persoană încrezătoare nu se plânge de nimic ci e conștientă că e unică și că undeva în lumea asta mare cineva are aceleași principii, valori, reguli pe care le respectă și aplică și același scop în viață cu al său.

| Xox0 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Asa e, merci.