| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Întrebare pentru cei care v-ați îmbolnăvit de Covid și ați trecut cu bine peste (fără a vă fi vaccinat), ce simptome ați manifestat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am răcit cum mai răceam și-n anii trecuți, doar că n-am avut miros deloc și mi-a trecut foarte greu. Am stat cam o săptămànă la pat. Nu aveam energie absolut deloc. Mă durea toată fața (sinusurile), simțeam că-mi cad obrajii (nu metaforic, la propriu) și-mi curgea nasul. A fost nașpa rău de tot sad

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Au avut mai multi prieteni de-ai mei, sunt simptomele normale de gripa (dureri musculare si febra), cu o slabiciune mult mai puternica decat cea de gripa normala. Doua-trei zile se plimba simptomele alea, apoi se recupereaza rapid.
Cei mai ghinionisti, in special batranii, sunt diagnosticati cu dubla pneumonie si ajung usor sa aiba nevoie de oxigen. Cunosc si din aia multi, unii si-au revenit in 7 zile complet, altul a stat vreo luna in spital (inclusiv ATI), iar unul (diabetic cu probleme cardio) a murit.
Mai stiu si un asimptomatic cu probleme cardio, caruia i s-a facut rau brusc, si a murit; daca de la covid sau inima, naiba stie.

Răspuns utilizator avertizat