| anixxzyc a întrebat:

Buna! Ma poate ajuta cineva eram prietena cu niste fete si baieti si ieri ei au zis ca ma foloseau in fine, nu am bagat de seama si le-am dat block. Apoi si-au facut alte 30 de conturi si au inceput sa ma spameze si amenintari de genul "o sa ramai fara viata si fara conturi'' (se refera la conturile de socializare de pe care eu le-am dat expose). Dupa ce au vazut ca le-am dat cu expose au zis ca si ei imi dau dar cu dovezi editate. Faza e ca nu ma mai lasa in pace si tot ma spameaza. Daca ma poate ajuta cineva mesaj in privat sau daca aveti vreo idee cum ii pot opri. (eu nu am dat expose cu dovezi editate)

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Trebuie sa iti joci cartea si sa pari gata de ofensiva si defensiva in acelasi timp. Fa o filmare cand ei iti trimit mesajele, când te duci pe profilele lor pentru ca filmuletele de genul sa capete credibilitate ca nu sunt conversații cu alte persoane si pentru ca sunt greu de editat. Vorbește in timp ce filmezi ecranul. Asta asa ca sa ai un as in maneca cu dovada ca ei falsifica mesajele. După spune.le ca n.au sange in manivela sa face acele mesaje, ca de. abia astepti sa le arate pentru ca de. abia astepti sa iei contactul cu politia. Poti spune ca ai un politai in familie, nu stiu, un var ceva. Le bagi frica masiv. Daca tot nu se lasa dai filmuletul cu dovada ca falsifica mesaje, asta fupa ce atataca iar cu acele falsuri. De acolo drumul lor e mort si fara credibilitate. Joaca inteligent. Ei sunt ca o niste caini, cand simt frica latra si musca, cand simt siguranta si agresivitatea fug de rup pamantul cu coada intre picioare.

1 răspuns:
| BlueDream1720 a răspuns:

Ce inseamna ca ai dat expose?