| skittles13 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfatat.Parinti mei s-au certat [nu pentru prima oara] dintr-o prostie. Faza e ca mama vrea sa plece... spunea ca ea "mai sta cu tata doar pentru mine ca altfel se desparteau demult"
Am incercat sa o linistesc si am vorbit cu ea. I-am spus ca daca vrea sa plece sa plece doar sa o stiu bine.Sa nu mai planga sa nu se mai certe ...sa fie ok.
Eu mai am o sora care este ca o mama pentru mine si mi-a zis ca o sa aiba grija de mine cat o sa poata.Si sa nu imi fac griji daca pleaca mama.
Acum nu stiu ce sa fac.Ar trebui sa ii impac sau sa las sa se intample totul de la sine?

Răspuns Câştigător
| INEGAL a răspuns:

Eu zic sa iti ei inima in dinti si sa intervi sa le spui ca te-ai saturat de certurile lor si vrei ca familai asta sa ramana intreaga si fara probleme sa ramaneti uniti cu toti pana la sfarsit (eu asa as face in locul tau in rest n-am cu ce sa te ajut) SPunele Ce Simti!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| INEGAL a răspuns:

Eu zic sa iti ei inima in dinti si sa le zici sa nu se mai certe si sa inceteze ca te deranjeaza si nu vrei ca familia sa se dezbine din cauza unor lucruri banale tu stii ce se intampla si ce sa zic in rest eu ti-am dat o idee eu asa as facehappy