| Savina23 a întrebat:

Mergeti la vot? Cei care nu mergeti puteti argumenta,de ce? Credeti ca vor vota un nr suficient, inca sa nu se aprobe legalizarea căsătoriei de acelasi sex?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Păi dacă nu e necesar, de ce crezi că tot trebuie să votăm? Votăm ceva ne-necesar?

| Savina23 explică (pentru sabin89):

Votam pentru viitorul copiilor nostri.

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu merg la vot și nu recomand. Scopul este unul ascuns, politic, nu cred în acest referendum. Nu era necesar acest referendum. Doar distrage atenția de la alte probleme mai grave

| Savina23 explică (pentru Emma30555):

Nu era necesar, asa e...nu cred minciunile politicienilor, dar tot cred ca trebuie sa votam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
păi nu se aprobă oricum, nu despre asta e referendumul, wtf

| Savina23 explică (pentru anonim_4396):

Dar,despre ce e? ba da, se va aproba si vor zice, ca de ce nu a iesit lumea la vot?, daca erau impotriva acestei legi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Savina23):

Https://www.senat.ro/Legis/PDF/2016/16L569LP.pdf
E fix invers fața de ce ai înțeles tu