| danceboy a întrebat:

Buna nu inteleg de ce daca un baiat vb frumos cu o fata ea nu doreste sa conversez, dar daca unu il ea peste "picior" intra in conversatie, imi poate explica si mie cineva acest lucru?

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Banuiesc ca ai vrut sa spui:"si daca unul O ia peste picior...",ca altfel nu are logica ce spui! Parerea mea este ca atunci cand cineva te provoaca si te irita,ripostezi din motivul ca nu vrei sa pari un om care se lasa batjocorit,sau mai prost decat cel care te provoaca. Nu stiu daca acest schimb de replici taioase s-ar putea numi "conversatie"! Dar este posibil ca,o data "sparta ghiata" intre cei doi,sa se treaca si la lucruri mai pasnice! Dupa cum spui tu, baiatul care vorbeste frumos cu fata pare sa fie banal si plicticos, fara "scanteie", adica acel ceva care te face sa te uiti la om mai bine si sa vrei sa-l cunosti. Daca vrei sa te bage in seama o fata poti sa faci replici mai ironice si mai spirituale, ca sa atragi atentia. Daca merge.bine,daca nu...alta!