| tigerman a întrebat:

As vrea sa imi invat copilul sa se comporte frumos doar cand are ceva de obtinut. Vreau sa inteleg ca atitudinea conteaza mult si ca daca pe termen scurt obtine ce doreste, pe termen lung un asemenea comportament poate fi in detrimentul lui. Cum sa abordez o astfel de conversatie, cum sa procedez?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de vârsta copilului. Aceasta nu se poate obține de la un copil cu o predică, cu o conversație teoretică.

| Eireann a răspuns:

Super! Vrei sa fie ipocrit, prefacut si pupator de
funduri? Nu sunt suficienti de genul asta?