| MidnightSun a întrebat:

nu stiu daca va mai aduceti aminte, dar mai demult se difuzau pe Minimax ce sa zic acum 5-6 ani, niste desene cu un ratoi sau papagal nu mai stiu ce era care vorbea despre natura despre poluare, fructe, legume si alte chestii educative. cred ca pe ratoi il chema albert sau ceva de genul. nu stiti niste lincuri cu acele desene? as vrea sa i le arat fratelui meu mai mic, eventual sa fie dublate in romana. a da si mai erau cu un autobus magic? care iesea in spatiu sau copii din el se faceau foarte mici tot asa era vorba despre stiinte, invatatoarea lor era o tipa roscata cu parul' cret si prins sus in coc. era un copil cu ochelari rotunzi, una cu tenul masliniu si tunsa bob. era un autobus de ascoala galben ce imi mai amintesc a da era vorba despre elementary schoolbig grin mai erau niste desene cu 2 farti gemeni spanioli parca care aveau un papagal ei 2 aveau tenul masliniu, parintii aveau un magazin de animale si nu prea mai stiu cestraight face dar erau frumoase sau cu un caine mare si rosu, mai erau desene cu shandokan, cu o familie de paianjeni cu niste animalute din padure care vorbeau intre ele la telefon si telefoanele erau niste conserve legate cu un tub...ba erau multe desene daca va mai amintiti numele lor va rog sa imi spuneti, va ajut si eubig grin. stiu ca am scris cam mult, dar

5 răspunsuri:
| aquila_4553 a răspuns:

Primul nu il stiul. al doilea este Autobuzul magic se difuzeaza si acum pe minimax seara pe la 7 si 10. dar e in engleza.desenul cu fratii gemeni erau maya si miguel http://www.youtube.com/watch?v=5aPM2A4vRRg&feature=related imi pare rau ca e in engleza.mai era pe minimax si franklin broasca testoasa http://www.youtube.com/watch?v=AD9tsII_ETE tot in engleza. sau zambetul lui sharon http://www.youtube.com/watch?v=8AoSE719-HE imi pare rau. dar restul nu le stiu

| PunkyA a răspuns:

Maya si Miguel[ala cu fratii gemeni]
Clifford[cel cu cainele mare si rosu]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=F6AzAb0pfAw mai multe nu am gasit despre albert, si eu il caut de foarte mult timp :(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeam papagalul albert si autobuzul magic, dar nu gasesc nici pe internet desenul, am 13 ani si in ca imi plac desenele alea

| fluturascolorat a răspuns:

Pai autobuzul magic cred ca inca se difuzeaza pe minimax nu mai retin de la e ora.parca de la 12:15 dar nu stiu daca in fiecare zii