| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Numai pentru mine timpul petrecut in avion este un calvar? Nu am avut inca zboruri mai lungi de 3h jum si chiar si acelea mi se par lungi. Poate si pentru ca nu am avut net la vreun zbor si nici nu vezi majoritatea timpului pe geam, nu este ca si cu masina. Chiar si cu masina ma plictisesc super grav si spun pas la calatorii dragute chiar daca sunt la 3-5h cu trenul, ma plictisesc super repede. Acum cativa ani am stat 12h in autocar si mi-am jurat ca nu voi mai face asta vreodata. Ma gandesc cand voi avea zboruri cu adevarat lungi, cum va fi, cred ca voi lua somnifere puternice. Acum un an am zburat de vreo 8h intr-un interval de cateva luni cu munca si poate si de acolo mi s-a urat foarte tare de avion. Voi cum sunteti in avion?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

La zboruri lungi ai muzica, ai filme, si ce mai se baga, adica la scaunul tau, pui ce au aia acolo, ti se da casti, daca pui 2-3 filme, deja ai ajuns la destinatie laughing
Ori poti dormi, asta daca iei bilet la clasa business sau stiu si eu o clasa de aia unde ai scaunul f mare sau pat.

Daca mergi cu clasa economic, e si normal sa te simt rupt laughing. Depinde si de avion cir de mare este, de ai zbura cu un jumbojet de ala cu etaj, si ai bilet la casa economic plus, stai ca boieru laughing lasi scaunu pe slate, dormi, sau urmaresti filme.De asemenea ai si internet, desi de cele mai multe ori nu prea le functioneaza internetu, dar cum am spus, depinde si de firma cu care zbori.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Descarcat 3-4 episoade dintr un serial sau un film ceva care sa ma tina prins si trece imediat timpul. Si eu ma plictisesc tare in avion, mai rau e in aeroport, dar aia e.

Pe zbor lung m-a uitat la 3 filme la rand, a trecut timpul mai repede

| VoidEternal a răspuns:

Oare ce făceau oamenii inainte sa existe telefoane?

| Miruna333 a răspuns (pentru VoidEternal):

Conteaza? Irelevant.

| VoidEternal a răspuns (pentru Miruna333):

De ce e irelevant? Nu mai exista acele mijloace de a-ti mentine mintea ocupata?