| LostInDreams a întrebat:

peste 2-3 saptamani am excursie cu scoala, nu stim inca unde, dar vreau sa va intreb:ce obiecte nu trebuie sa lipseasca din geanta unei adolescente intr-o excursie? Fara prostii gen "prezervative"tongue

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Anticonceptionale...

| anad a răspuns:

Daca este doar de o zi, iti trebuie:un rucsacel(e cel mai comod si practic), haine tip sport, o palarie sau joben pentru soare, o haina sa te apere de ploaie sau racoare, apa sau suc, mancare pentru doua mese, bani si telefonul.

| Drums a răspuns:

SALUT!
pe langa haine, nu trebuie sa lipseasca pasta de dinti, periuta, sapunul(gelul de dus) peria, cele pe care le foloseti tu zi de zi acasaa.acum vb si u cu persoanele cu care vei sta in camera si vedeti:
cineva aduce pasta de dinti, etc.
sa nu va imprumutati obiectele de ingiena personala.
apoi sa trecem la farduri sa zicem gloss etc.
sa nu lipseasca always, deodorant, parfum.
big grin
P. S. poti sa nu iti iei glosul la tine dar sa iti iei protej-slipul.laughing
oricum tot ce conteaza este sa te simti tu curata, frumoasa...:*

Răspuns utilizator avertizat
| Gabitza a răspuns:

Hello! happy Eu cred ca in primul rand ce nu ar trebui sa lipseasca din geanta ta, sunt servetelele, apoi un absorbant. Iti dai seama ca nu poti pleca fara acestea, nu? Apoi... lucrusoare cum ar fi cele pentru igiena personala! happy sper sa te ajute happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenţa!