| anonim_4396 a întrebat:

Peste 2 saptamani merg cu trenul, un drum de 10 ore si sunt sigura ca am sa ma plictisesc. Dati-mi idei ce pot sa fac pe tren. Cele mai multe si cele mai bine primesc, funda.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, fara telefon/tableta, casti si muzica, nu e de pornit la un asemenea drum.
Cauta niste jocuri de pierdut timp (cu intrebari, de exemplu).
Daca nu calatoresti in timpul noptii, mai poti 'stresa' niste persoane cu telefoane si sms-uri.
Daca e in timpul noptii, fa cumva sa mai si dormi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-citești
-asculți muzică
-dacă ai telefon/tabletă/laptop, stai pe net sau te joci ceva
-povestești cu oamenii