| DirtySoul a întrebat:

Buna prieteni! El ma place si eu la fel dar nu avem curajul sa ne spunem asta in fata dapai sa ne mai si cerem prietenia... ce sa fac?!

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Daca tii neaparat sa fiti prieteni nu fii asa de lipsita de curaj cum am fost eu la virsta ta.Gindeste-te daca chiar vrei din inima aceasta prietenie si daca da nu mai fii timida si cauta o ocazie in care sa-i zici pe fata ce doresti.Nu ai de pierdut nimic.Nu scrie nicaieri ca numai baietii trebuie sa ia initiativa. Iar de se intimpla te refuza, sa nu-ti para rau caci atunci nu e de tine, nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi mai increzatoare in tine cine stie poate ca si el va avea curaj sa-ti zica ce simte, deci ...fi tare si intreaba-l dar cauta momentul in care sunteti doar voi. Iesiti in pauza impreuna sau cand sta sa invete mai faceti schimb de locuri in banci dac a vreti si asa va iesi tot bine. P. S numai nu fii prea directa fa pe timida.