| Tiara81 a întrebat:

Sa spunem ca imi place de un anumit baiat. si nu am curajul sa ii spun.Cum sa am curajul sa ii spun ca il plac?

6 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii spui ca il placi. Baga-te in seama cu el, razi la glumele lui, gaseste lucruri sau hobby-uri comune, uita-te in ochii lui atunci cand vorbeste... doar sugereaza-i ca il placi si lasa-l pe el sa faca primul paswinking.
Daca nu, poate ai vreo prietena sau vreun prieten bun care sa te ajute si sa il intrebe ce crede despre tine sau daca ar vrea sa fie cu tine...

| spaikizz a răspuns:

Hm! Treaba sta asa! Nu ii spune ca il placi, ci arata-i. Incepe prin a-l privi in ochii, a rade la glumele lui, vorbiti despre lucruri comune. Nu-i arata totul de odata. Fa-l sa creada ca descopera asta de fiecare data. Tu trebuie sa fii ca un boboc de la o floare necunoscuta, dar minunata.Te deschizi petala cu petala si iti arati frumusetea, gingasia happy.

Ca totul sa reuseasca nu trebuie sa te chinui prea mult, nu trebuie sa-ti pese daca isi vor da si ceilalti seama. Pana la urma il placi nu? Si de asta exista dragostea: pentru a o arata.

Fii curajoasa, optimista si fara emotii evidente (caci emotii ai fara sa vrei atunci cand esti alaturi de el).

Succes!

| YourEternalLove a răspuns:

Vorbind cu el pe mess sau prind mesaje la telefon prinzi curaj asa faceam si eu inainte si nu era ca il sunam sau ma suna pentru ca daca era asa nu aveam cum sa-i spun miera oarecum si uite ca a mers pentru ca am vb cu el pe mess si apoi mi-a cerut nr si apoi ne-am vazut si na mai departe se stie oricum sper ca poti sa vb cu el faci rost de nr lui sau prin ajutorul prietenei-prietenului ceva pr comuni sau nu stiu vezi tu

| QuizMaster a răspuns:

Tiara eu am raspuns la intrebarile tale si daca e o sa mai raspund.Baietii sunt de obicei cei care fac primul pas,si sunt si mai tupeisti. Poate ca baiatul nu a incercat sa iti demonstreze ca te place pentru ca nu tea observat.Fa-ti curaj si spune-i,daca el o sa afle ca unei fete ii place de el, o sa ii dea mai multa atentie si o sa petreaca mai mult timp cu acea fata. Poate o sa ajungeti sa te placa si el pe tine.

Este nevoie doar sa faci tu primul pas, si sunt convins ca restul va face el.

Funda?

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Roaga ce cineva(o prietena)sa iti dea putin id ei ca sa intri tu pe el si sa il intrebi pe respectiv ce parere are despre tine si ii spui tu acolo niste chestii trestii si el nu o sa stie ca vorbeste de fapt cu tine

| darkglass a răspuns:

Ii o scrii o scrisoare dar nu prea piperata.happysi ii spui ca il placi,i-o poti da cand il vezi inainte sa pleci in casa, in scris ne descurcam cel mai bine, ee o metoda clasica si originala