| Dănuuuuu a întrebat:

Prietenul meu a plecat in Anglia, fiind inca pe drum. Cand a iesit din tara a bagat cartela Lyca in telefon pe care inainte puteam sa sun, dar acum imi spune cea gen "numarul nu e accesat de pe telefonul dumneavoastra " desi pot trimite mesaje.Ce se intampla?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Probabil nu are credit din moment ce nu-l poti suna. Fiind inca pe drum telefonul este in roaming si trebuie credit ca sa poata primi apeluri. Iti raspunde la mesaje? Daca nici mesaje nu poate trimite e clar, nu are credit.