| Maria_8855 a întrebat:

puteti zice si voi niste bancuri?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

În mijlocul apei uni lac, o femeie se îneacă. Un bărbat pe mal începe să strige după ajutor. Un pescar aflat în apropiere vine în goană şi-l întreabă ce s-a întîmplat. Bărbatul îi spune:
- Omule bun, îţi dau 100 $ numai să o salvezi pe nevastă-mea, că se îneacă!
Pescarul acceptă, se aruncă în apă şi scoate femeia teafără pe mal.
- Acum dă-mi suta de dolari, spuse pescarul.
- Păi cum să-ţi spun, am crezut că-i nevastă-mea, dar m-am înşelat, iar tu ai salvat-o pe... soacră-mea!
- Ăsta mi-e norocul, spuse pescarul scoţînd portofelul. Spune-mi cît naiba îţi datorez...

Scumpule, zice sotia... mai tii minte stiucile alea pe care le-ai prins asta vara, când ai fost la pescuit cu prietenul tau Vasile?
- Sigur ca da, iubito.
- Ei bine, una din ele a telefonat sa te anunte ca ai devenit tata!

| Silvia a răspuns:

Care-i culmea matematicii?
Sa te culci cu o necunoscuta, sa-i desfaci acoladele, parantezele mari si pe cele mici, sa-i introduci intregul, sa regulezi toate functiile neregulate si sa astepti 9 luni rezultatul.

| Roby67 a răspuns:

La CIRC!
Un antrenor de animale cu un crocodil.
La care ii deschide gura foarte larg si isi baga mina pina la umer. Publicul plictisit incepe sa caste si sa strige "asa ceva am mai vazut, Domnule"
Incearcind sa isi impresioneze publicul, deschide gura crocodilului si isi baga capul inauntru.
Publicul plictisit incepe sa caste si sa strige "asa ceva am mai vazut, Domnule"
Se enerveaza Domnul, isi deschide pantaloni, si introduce Aparatul in gura crocodilului!
La care Croco inchide gura, si Domnul incepe sa ii care citziva pumni peste ochi, ca sa ii deie drumul.
Publicul: bravo bravo. Bis Bis!
-Nici un Bis sa vad daca are cineva curajul dintre voi sa incerce si el! striga Domnul la ei.
Publicul se ascunde si se linisteste.
Dupa un moment se ridica o batrinica care zice: Daca imi dati voie as incerca eu...
Da va rog, va rog sa nu imi dati prea tare peste ochi...

| JoJo a răspuns:

Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare. Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.

"Dragi sateni, pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vreun fel - ba din contra - fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt: mici, verzi, au ochii bulbucati si mainile pana la pamant"

Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:

- Eu, Gheorghe... cosas... cosesc.

La care omuletul ii raspunde:

- Eu, Ion... padurar... ma c*c!

Un trib de canibali prinde un rus, un german si un roman. Seful da ordinele:
-Pe rus il facem la protap, pe german il facem ciorba de burta iar pe roman? ciorba de oase.
Dupa un timp merge in control si este multumit: rusul e rumenit, ciorba de burta reusita, dar cand ajunge la roman vede ca doi canibali tineau capul romanului afara. Revoltat tipa la ei sa-l lase in oala ca el da gustul. Acestia replica: Da, dar daca il lasam mananca toti cartofii de pe fund!
P. S: citeste si asta :)) http://www.zgubilitic.com/......anul-2005/

| Decebal a răspuns:

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.
Dupa impact, tipul ia o barca si vasleste disperat
sa se salveze.
Capitanul: - Unde pleci dom'le ca mai sunt femei aici?
Romanul: - Lasa-ma in pace omule, mie de sex imi arde acum!?! laughing

| warwara a răspuns:

Alege ce-ti place;)
http://www.bancuri.net/

| deeea28 a răspuns:

La un moment dat da coltul un negru. Cu frica in san de specificul rasism, se duce la poarta raiului in speranta ca in ciuda faptului ca e negru, il vor primi. Bate sfios la poarta si raspunde Sfantul Petru.
-Buna ziua. Cine esti tu, spuse Sfantul Petru
-Leonardo Di'caprio, raspunse negrul
Sfantul petru mirat, mai intreaba o data:
-Cine esti tu?
-Leonardo Di'caprio, spuse negru iar.
-Bine, stai un pic.
Sfantul petru se dadu mai incolo si suna la Doamne doamne pe care-l intreba:
-Doamne doamne, am o mare nelamurire si nu stiu cum sa rezolv
-Spune despre ce e vorba, spuse Doamne doamne
-Titanicul s-a scufundat sau a ars? laughing

| Maria_8855 explică:

Toti sunteti foarte buni...mai vedem cu raspunsurile...

| Ianna33 a răspuns:

Ce e mic, negru si are doua puncte albe? Un purice cu vata in urechilaughing

| Valen a răspuns:

- Domnule politist cineva mi-a furat bicicleta!
- Era inca buna?
- Da mergeam cu ea la lucru…
- Ati avut clopotel la ea?
- Nu.
- Frana de mana?
- Nu.
- Far si ochi de pisica?
- Nu.
- Atunci trebuie sa platiti 100. 000 amenda…

| darkb0y a răspuns:

Ce a spus dumnezeu cand a facut al doilea negru?
Offf ca si pe asta l-am ars