| Florescu_Paul_1997 a întrebat:

Imi puteti zice si mie niste bancuri pentru copii.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

"Era un baiat pe nume Amin.Intr-o zi mama lui la trimis la piata sa cumpere 2 kg de ceapa si 2 de usturoi.El a intrebat pe mama lui unde e piata.Aceasta i-a raspuns:
-Unde vezii ca e multa lume acolo e piata.
Merge Amin merge si vede la o biserica multa lume si aude deodata ca spune preotul amin iar acesta crezand ca il striga pe el spuse:
-Prezent! 2 kg de ceapa si 2 kg de usturoi."

"Soacra este foarte bolnava si zace in pat. La un moment dat simte mirosul placut al sarmalelor.
- Gigele, isi striga ea nepotul. Mergi in bucatarie si adu bunicii o mica gustare din mancarea ce se gateste acolo.
Copilul se intoarce, si-i spune bunicii:
- Taticu m-a lovit peste manuta si mi-a spus ca sarmalele sunt pentru pomana."

"Intr-o firma oarecare intra hoti mascati:
– Acesta este un jaf! Contabila, usurata:
– Vai, ce m-am speriat! Am crezut ca e Garda Financiara!"

"- Detinut, de ce nu vine nimeni sa te viziteze? Ce, tu n-ai rude?
- Cum sa nu, am! Dar sunt deja aici, toti..."

"Care este locul cel mai trist de pe Pamant?
Locul de munca..."

Un om se duce la doctor.
-Doctore am o problema grava!
-Care?
-Cateodata ma apuca asa un chef de munca.
-Si ce faceti?
-Ma pun pe canapea si astept sa imi treaca"

"Domnisoara de ce ati pus nume cainelui Boule? – Pentru distractie! ..Cand il strig pe strada toti barbatii isi intorc capetele!"

| Florescu_Paul_1997 explică (pentru piTiCcu):

Multumesc pentru bancuri.