| Ciresikaaa a întrebat:

recent am aflat ca pisicuta mea are purici, si cred ca am luat si eu de la ea crying. ce sampoane, solutii, si alte chestii stiti ca sa scap eu de ei? va rog seriozitate...

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In orce hipermarket gasesti insecticid antipurici. Cumperi si vezi cum se aplica animalului apoi ii pui o zgarda la gat si gata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai intâi cureti pisica de acele "gângănii" nesuferite, apoi poti răsufla si tu usurată. Daca totusi acesti puricei nu te lasă sa dormi si după ce cureti pisica, cumpără-i si o curelusa anume pentru pisici(gasesti in culori diferite) la magazinele de zoomania, animalshop etc. Ele au o lungime mai lungă decat trebuie, i-o pui la gat (ai grija sa nu o strangi tare, ca sa nu o sufoci) iar restul curelusei care ti-a ramas o tai, si o bagi sub pătura sub care dormi tu. Asa am auzit, că ar functiona, sincer n-am experimentat niciodată, mie imi face rău mirosul ala puternic si întepător al curelei.

| s3v3n7 a răspuns:

Iti pui o zgarda la gat si una pe mana ca bratara laughing