| deeapirsuletz a întrebat:

Sa organizat o activitate extrascolara pentru ziua uniri doamna vineri a intrebat cine vrea sa participe eu am ridicat mana pentu-ca imi plac astfel de activitati trebuia sa cantam etc.si ieri si azi trebuia sa mergem la scoala pentru a repeta. dar intre timp sambata am iesit la discoteca si am racit foarte tare la plaman am vomitat ieri azi ma simt ma binisor cu vomitatu dar tusesc si tranut in truna si imi este foarte rau de duminica nici nu am mai iesit din casa.colegi mei au zis ca doamna o sa imi puna 3 la istorie pentru-ca nu am venit. dar eu nu vad normal asta pentru ca in primul rand sanatatea e pe primul loc nu activitatea voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Aliyaa a răspuns:

Sigur ca nu are cum sa ti puna 3 iei o scutire si o arati ii spui ca ti a fost foarte rau, ce vroia sa vii la activitatea extrascolara ca apoi sa ajungi la spital? daca nu intele ca motivul a fost important si ca era o situatie grava spui diriginte i si poate ea va rezolva sau poate colegi au zis doar asa ca sa te sperie. PS:Asa imi faceau mie colegii cand nu veneam la scoala ca cica ma asculta maine...

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu are cum sa-ti puna 3 pentru ca e activitate extrascolara si nu erai obligata sa participi.In plus, nu ai mers pentru ca esti bolnava, nu pentru ca nu vrei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca nu trebuie sa-ti puna 3, daca ai anuntat-o. Adica nu-mi inchipui ca ai lasat-o aa balta din senin. Unul din parintii tai trebuia sa ia legatura cu doamna profesoara si sa-i explice ce s-a intamplat, aasa incat dumneaei sa-si poata reorganiza activitatea si sa-ti suplineasca lipsa. Nu cred ca ar fi putut fi neintelegatoare in conditiile astea. Daca cumva nu ai anutat-o, atunci pedeapsa nu va fi pentru ca nu te-ai dus, ci fiindca nu ai anutat, fiindca ai fost nepasatoare si, desi a pus baza pe tine, tu ai lasat-o balta.