| Maria46854213 a întrebat:

Saritul corzii pentru ce este bun? Daca sari coarda un timp indelungat la ce iti tonifici muschii?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Saritul corzi este cel mai bun exercitiu, cum se spune, la liber. De la incheietura mainilor pana la umeri, dorsal, spate, bazin, abdomen, gambe, picior, conditie fizica, coordonare, simt, rapiditate, in executii, gandire, mai continui? In esenta: Este foarte bun. Toti sportivii practica saritul corzi, indiferent de sport. Incearca macar o luna sa sari coarda regulat, si vei vedea, surpriza. Merita. Nu este frumos sa vorbesti despre tine, dar, eu practic Artele Martiala. Te intrebi? La ce-ti foloseste coarda? La tot. Incearca Pa

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Daca ai urmarit un antrenament de boxier, iti dai seama pentru cei buna

| georgesur a răspuns:

Cea mai buna metoda pentru a afla ce muschi iti lucrezi este sa o faci o data si sa vezi dupa vreo ora unde faci febra musculara.
Succes! Sportul inseamna sanatate, frumusete, armonie.

| denysa_5493 a răspuns:

Sall, nu numai ca iti tonifici tot corpul dar si corpul scapa de grasimile nedorite