| Razvan1lol a întrebat:

Scaunul mereu dupa ce il ridic, cade usor tare -n jos. Si nu sta deloc la inaltimea pe care o vreau, fiind si inalta, stau mereu pitica cu scaunul si nu e bine.
Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La scaunele reglabile in inaltime, exista sub scaun o maneta (brat) care trebuie actionat pentru blocare.
De obicei, dupa ce ai reglat inaltimea, blocarea se face prin tragere spre afara sau prin impingere inspre inauntru, eventual alta manevra asemanatoare.
Vezi, ce asemenea dispozitiv este dedesubtul sezutului si - cu putina indemanare - vei gasi modul de blocare /deblocare.winking

| Razvan1lol explică:

Abia l-am cumparat de 3 luni, mersi de ajutor