| mariusnus a întrebat:

Am o imprimanta lexmark x2530 si am reincarcat cartusele originale 28 si 29 dar nu vrea sa le mai recunoasca, le vede ca fiind goale.Am incercat tot felul de setari dar imi apare acelasi mesaj " sa schimb cartusele"desi sunt pline si evident ca nu pot sa tiparesc nimic. Daca ma poate ajuta cineva ii multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| lololololol a răspuns:

E un truc aici: ( nu sunt sigura ca o as mearga) Pune o cartusa intr-o punga si agita-le putin ( sa le pui intr-o punga pentru ca o sa faci toata casa de cerneala.) Apoi scoate cartusa si fa asa cu toate. La mine a mers.

| andreea_5374 a răspuns:

Cartusele sunt facute acum cu un cip...care nu il mai recunoaste imprimanta dupa ce e reincarcat... ori cumperi alte cartuse ori alta imprimanta(cam tot acolo iesi cu bani)

| mihaelutzamy a răspuns:

Lexmarkurile nu sunt bune de nimic, Incearca hp