| adi_9313 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa stiu, daca cartusele de la lexmark x 2670 se pot reincarca, eu am incercat sa incarc cartusul black 14 si nu mai il recunoaste imprimanta.
Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Eu am o imprimanta HP si ca imprimanta sa recunoasca cartusul reincarcat trebuie sa-i resetez memoria imprimantei, pentru asta in cazul meu e o procedura mai complicata si oricum nu e aceeasi la Lexmark, in principiu la HP era sa pui 3 cartuse diferite in acelasi slot si apoi pe cel bun, cred ca la Lexmark e ceva asemanator.

| Zoricutzu a răspuns:

Un tip a reusit sa rezolve problema asta aici:
http://www.fixyourownprinter.com/forums/inkjet/35235
se numeste DocJohn si e pentru aceeasi imprimanta( trebuie sa stii engleza ), oricum sunt mai multe variante descrise acolo.

| myhaelamar86 a răspuns:

Se pot reincarca. Intra pe mediatec.ro sau http://www. mediatec.ro/consumabile-si-toner--Lexmark--X%202670.html si vezi acolo. Iti trebuie un kit. Bafta.

| Mihai_Adrian_1976 a răspuns:

Salut numai 14a se ancarca la modelu asta de imprimanta daca nu scrie 14a pe el nu se ancarca de asta nu ati mai recunoaste imprimanta cartusu