| AleAlex27 a întrebat:

Buna seara!
Am un credit personal la banca pe care nu il mai pot plati. Nu am nimic pe cap trecut! Daca nu mai platesc ce se intampla?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vei fi executat silit de catre Judecatorie, punandu-ti-se poprire pe salariu sau venind acasa la tine si confiscandu-se obiecte de valoare din casa, ori masina, ori scos la licitatie ce bunuri personale ai, vandute de banca, ei oprindu-si datoria si cheltuielile de judecata si daca mai ramane ceva, ti-i da inapoi.

In ziua de azi nu se mai joaca nimeni cu bancile, fiindca pe langa "lista neagra" pe acre esti trecut sa u mai poti lau alte imprumuturi bancare sau ipotecare, esti executat silit prin Judecatorie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se va ocupa o firma de recuperare creante de datoria ta pana te va da in judecata si o executare silita se va face. Chiar daca nu ai nimic pe numele tau ai un venit pe care se va pune poprire, sau vei avea un venit pe care se va pune poprire.

| haileewatson a răspuns:

Executare silita, poprire pe conturi