| aHeadFullOfDreams a întrebat:

As dori niste sfaturi din partea voastra, va rog mult. Sunt cu un baiat(are 29 de ani, eu 27)de 1 an jumate doar ca relatia noastra este mai ciudata...aici ma refer ca 2 zile suntem ok si 2 zile ne certam,nu ne vorbim deloc, imi blocheaza apelurile, mesaje, tot, iar toate certurile incep din partea lui. Mentionez ca are si o problema cu alcoolul(din pacate)..am gresit si eu fata de el,nu spun ca nu, doar ca nu am mai intalnit asa relatie sau baiat in viata mea. Cand ne certam ma jigneste in toate felurile posibile, ma ameninta (cu bataia sau chiar cu moartea-astea cam in ultima perioada) ma injura foarte urat, imi interzice anumite lucruri. Eu nu am nici un cuvant de spun in aceasta relatie si orice spun imi intoarce vorba. Acuma bineinteles ca iar suntem certati si imi scrie mesaje ca se omoara si se arunca de pe bloc. Ce sa fac in aceasta situatie? Cum sa scap de el? Am incercat aproape orice.Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deschizi usa locuintei si ai scapat de el sau nu stii unde e iesirea?

| RAY a răspuns:

Cu ce ai gresit fata de el?

| Drimmero a răspuns:

O astfel de relatie este extrem de toxica, multe fete/femei se afla in situatia asta cand dau de un partener abuziv. Nu prea ai alte alternative decat sa fugi,, dar genul asta de barbati sunt extrem de razbunatori, chiar sunt in stare de orice inclusiv sa-si bata partenera si chiar s-o omoare...din pacate s-a ajuns prea departe. Daca nu exista comunicare, nu prea mai exista nimic altceva care sa salveze o poveste de amoreala.

| OldSoul a răspuns:

Ii spui direct ca nu e stabil "psihic" ca are o problema cu alcoolul si ca nu mai poti continua in ritmul acesta deoarece asa iti vei strica propria viata, ii recomanzi sa faca o vizita la psiholog/psihiatru si aia e, apoi rupi legatura cu el.