| BRG a întrebat:

Bună seara ce crede-ți trăim noi în ultimele zile ale acestui sistem de lucruri? Biblia afirmă cu claritate că da, și că în curînd va veni sfîrșitul, dar nu al pămîntului, ci al oamenilor răi de pe pămînt, în Biblie acest lucru este numit Armaghedon.(Adică războiul lui Dumnezeu cu toți oamenii răi). Aștept răspunsurile voastre, dar nu trimite-ți cu anonim. Mulțumesc. Cristi.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Hmda. Il asteptam cu nerabdare. Mai rau decat traim acum, nu poate fi.

| Hombre a răspuns:

De unde scoateti aiurelile astea "razboiul lui Dumnezeu cu oameni rai"?

| Emeraude a răspuns:

Daca e sa vorbim despre 2012, eu nu cred in acest fel de "sfarsit". Probabil va fi o trecere de la o stare economica globala la alta, ceva care tine de aspectul financiar/social.
Adevaratul sfarsit al lumii nu va veni decat in momentul in care Dumnezeu va decide ca este timpul. Dar da, el este din ce in ce mai aproape datorita faptului ca oamenii rai se inmultesc pe zi ce trece mai mult si toate lucrurile iau o intorsatura nefavorabila.
Dar cu toate astea...hai sa privim in jurul nostru.Sunt atatea locuri frumoase, pline de verdeata, adevarate minuni ale Creatiei, exista atatia preoti batrani si nu numai, oameni de rand atat de intelepti la care poti gasi oricand o vorba buna si un sfat, avem tot.Singura problema este ca nu stim sa exploatam in mod corect toate astea, nu numai la noi, ci pe tot mapamondul.
Hai mai bine sa incercam sa fim mai buni decat sa ne amagim... stim prea bine ca orice inceput are si-un sfarsit, dar cu ce rost sa incercam noi, fiinte trecatoare, sa-l descoasem? Mai bine sa lasam timpul sa lucreze asa cum a facut-o si pana acum si sa ne bucuram de ce ne-a mai ramas. Poate suna stupid, pueril sau cum vreti voi... dar prefer sa gandesc optimist, m-am saturat de previziuni sumbre, realitatea o facem noi.

| FOCUS a răspuns:

M-ai spart, stii care sunt taberele? eu sa fiu un general iar comandantul ostilor sa-mi fie Ardnaxur61, cu atmanii mei lemur si hombre te gaseste sfirsitul! esti cumva jidov, cum de ai fost ratat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboiul lui Dumnezeu cu oamenii? atat de mult i-a iubit Dumnezeu pe oameni incat a dat pe singurul sau fiu, pentru ca cine crede in el sa nu moara, ci sa traiasca vesnic.inseamna ca fiul lui a murit inutil si Iisus Hristos ne-a salvat din moarte pentru a ne omora tatal? cand el insusi spune in biblie ca oricine cheama numele fiului sau, are dreptul sa strige ava, care inseamna tata? mai cristi din bucuresti? citeste biblia si nu te mai lua dupa prostii auzite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sistem de lucruri? Mai Cristi mai, crezi in toate prostiile, mai citeste si altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

April folosesti axiome?
Cum adica oamenii vor fi de vina dar el isi iubeste creatia? si ii lasa sa se distruga, vai ce tampenii.