| BRG a întrebat:

Fraților a-m și eu o mare întrebare la voi. A-m făcut în 1996 un curs de masaj de relaxare, cum pot să mă angajez în acest domeniu? Eu a-m tot întrebat pe la diverse saloane, dar cei de acolo mi-au spus că angajează doar orbi, s-au maseuze, deci voi ce sfat î-mi dați? Toți la care le-am făcut masaj au spus că am mînă bună, cum să-mi fac și eu clienți? Vă mulțumesc și sper că nu -mi mai scrie-ți că a-m ceva la cap, deoarece asta este meseria pe care vreau să o practic, doar nu de geaba a-m făcut cursul nu? Vă mulțumesc și aștept răspunsurile voastre. Cristi.

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Mergi la saloane de infrumusetare cosmetica etc. fa-ti o reclama in ziar chiar si la domiciliu e mai comod pentru clienti sa mergi acasa dar dupa ce iti iei o masa de masaj sa ai pe ce sa-i masezi, fa-le la prieteni si spune sa te ajute cu clienti apoi, deschide un cabinet in chirie, nu iti trebuie multi bani doar masa si materialele, bani de chirie, un afis pe afara convingator gen,, o sa reveniti garantat dupa un masaj, etc,, pune suflet in ceea ce faci si rezultatele vor veni incet, e greu dar totul are un inceput, trebuie sa ai curaj si sa incepi sa ai rabdare ca e greu la inceput, fa masajele la un pret care sa le doboare pe altele pentru inceput pana iti faci clienti, incepe cu femei ele sunt cele mai dornice de relaxare si buna dispozitie si eliminarea stresului, fa o ambianta relaxanta cu muzica de meditatie, betisoare parfumate, uleiuri revigorante, tonice, creme de calitate, cam asta ar fi pentru inceput, incearca la hoteluri acolo sunt multi turisti, eu as fi clienta fidela imi plac masajele de relaxare happysucces!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singura variantă este să-ţi deschizi un salon şi dacă ai şi nişte prieteni o colaborare este şi mai bine.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Da anunt in ziar, cumpara-ti o masa de masaj cu care sa poti merge la domiciliul clientului pentru inceput (n-o sa vina nimeni la tine din prima), va fi mai greu o vreme pana iti faci niste clienti stabili.

| bblock69 a răspuns:

Da si tu un anunt pe net!
Incearca pe www.okazii.ro au o sectiune cu Prestari Servicii sau asa ceva si iti pui un anunt acolo!

| perla a răspuns:

Eu cred ca tr-sa mai incerci.de exemplu aici in torino. daca vrei faci cursu si daca tr. proba la examen te baga ei in munca... du-te si tu la mare la vara pe plaja sunt o gramada care vor da-ti cu ulei. crema si asa piano pianoiti faci clienti

| Fallen Angel a răspuns:

Nu, nu ai nimic la cap. Asta e o pasiune si nu te opreste nimeni sa nu te angajezi unde vrei. Dar... nu stiu ce sa iti zic. Nu am nici cea mai vaga idee unde ai putea sa te angajezi in acest domeniu. Scuze dar nu te pot ajuta. SORRY!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca prin recomandari!
fa mai intai prietenilor sau cunostintelor mai serioase la inceput o sedinta gratis, in orice caz va fi apreciat gestul doar de cei care au mai beneficiat de un astfel de tratament, apoi intreaba pe cine cunosc care ar fi interesati.