| geani87 a întrebat:

Bună seara! Credeți în blesteme și farmece? Vreau părerile voastre în comentarii.????

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu cred in asa ceva, n-are cum sa existe, nu s-a demonstrat nimic in acest sens pentru ca nu se poate demonstra.

| 1997onur a răspuns:

Nu stiu daca exista asta este adevarul

Dar cred ca exista posibil si asta

| CIaudiu a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pentru ca asa cum exista iubire si binecuvantare, asa exista si ura si blestem.

Am citit mai demult un articol unde scria ca cel care blesteama o persoana care i-a facut un rau sau o nedreptate, blestemul acestuia se va prinde de cel care i-a facut acel rau dar daca cel care blesteama o face din invidie, fara temei, atunci blestemul va cadea asupra lui si nu-l va atinge pe cel blestemat.
Totusi, Dumnezeu va pedepsi la Judecata de Apoi si pe cel care a blestemat indreptatit si pe cel care a facut-o din rautate si invidie.

Eu ma feresc sa blestem pe cineva deoarece nu vreau sa pacatuiesc.

| Saiko10 a răspuns:

Numai limitatii si neinformatii cred in asa ceva.