| Xenoverse a întrebat:

Eu sunt o persoana cu dizabilitati si vreau sa ma angajez undeva ca sa muncesc, dar problema e ca nu am lucrat niciodata ca angajat, inainte lucram la un centru dar eram platit prost si apoi am plecat.

De cativa ani incercam sa ma angajez la penny, profi sau kaufland, am dat cv-ul la fiecare magazin si de fiecare data imi spuneau ca ma suna peste cateva zile si au uitat sa ma mai sune si nu stiu ce sa mai fac, unde sa ma angajez?

Va rog ajutati-ma, vreau sa muncesc, m-am saturat sa stau degeaba.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un curs nu ai incercat?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Depinde ce dizabilitate ai și de orașul în care stai, cam ce cerere de munca este. În orasele mici e mai greu sa găsești, însă în cele mai mari, am văzut multe persoane cu dizabilități care lucrează la casele de marcat în magazine mici tip boutique. Încearcă la ele, pentru că cei de la hypermarketuri au nevoie de oameni care se misca repede și considera ca o persoana cu dizabilități nu poate sa facă acest lucru, dar în magazinele mai mici, unde fluxul de clienți nu este asa mare, nu e necesar acest lucru.