| Xenoverse1 a întrebat:

Sunt un baiat cu dizabilitati si problema este ca nu reusesc sa ma angajez undeva sa castig si eu un ban, traiesc intr-un oras mic. Am bagat cv-uri pe la Kaufland sau Lidl dar nimeni nu vrea sa ma angajeze, sunt disperat vreau sa lucrez si eu undeva spuneti-mi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Păi într-un oraș mic în general nu sunt foarte multe locuri de muncă și cererea e mare și atunci o să-i prefere pe cei care n-au nimic. încearcă la magazine de cartier, la patiserii etc.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu i ti faci pensie de handicap

| Xenoverse1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca imi fac pensie de handicap nu voi mai putea lucra.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce dizabilitati ai?
Psihice sau fizice?

| Xenoverse1 explică (pentru Violleta2022):

Psihice am gradul 2.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Imi pare rau, dar este dificil sa angajezi pe cineva cu asemena probleme psihice, fiindca trebuie constant sa-l supraveghezi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pune anunțuri pe OLX sau Facebook.

| Bruno92 a răspuns:

Ce dizabilități ai?

| Paul754880338 a răspuns:

Incearca sa faci o scoala, un curs, o calificare, care sa iti dea un atu. Un curs de stivuitorist, de manager de transport, legislatia muncii, contabilitate. Ceva care sa anihileze handicapul tau

| Xenoverse1 explică:

Am gradul 2 si merg odata pe luna la un magazin mobila sa descarc un tir.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Xenoverse1):

Atunci mai insistă cu cv urile la Kaufland, incearca la Liddl la Cora La Carefour, la Auchan, unul din ăstia te va chema, mult succes.