| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, idei cum pot scapa de tendinta de a manca non stop? Mereu am pofta sa mananc, adica sa rontai ceva chiar daca nu imi e foame

10 răspunsuri:
| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog.

| PitR a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie dar nu in fata frigiderului.

| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de terapie. Discuta cu un medic.

| RAY a răspuns:

Sunt alimente care inhiba foametea,sunt alimente care ne mentin mereu infometati
alimente care inhiba foametea = proteinele =carnea,oua
carbo rai cum sunt dulciurile, sucurile dulci,inghetata ce fac ele duc glicemia sus de tot astfel organismul cauta sa restabilseasca ordinea deci iar te simti infometat,intri intr-un circ vicios
grasimile nu tin de foame

ai nevoie de alimente de calitate ele inhiba foametea, vezi fructele nu dau dependenta oare de ce,pentru ca e natural nu da dependenta,mai poate si setea, ti sete dar tu crezi ca ti foame, in fapt ti foame de fapt, nu, ai pofte, poftele duc la obezitate

| Bondarel99 a răspuns:

La tine nu cred ca e vorba de foame ci mai degraba de mancat compulsiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Adica ce inseamna mancat compulsiv?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://doc.ro/......e-risc-are

Dar nu atat de grav cum spun astia.

| Sofer a răspuns:

Simplu. nu mai mananci. laughing) te gandesti ce poti face altceva, in afara de mancat.

| Katte a răspuns:

La mine e la fel cand stau...Pai cand ma ocup cu ceva uit si na...