| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Nu știu câți dintre voi ați văzut știrile în seara asta, în care se prezenta un caz din Târgoviște, cu un elev de clasa a IX înjunghiat în plină stradă. Din câte rezumate s-au făcut, s-a ajuns la concluzia că totul a fost din dragoste pentru o fată.

Acum întrebarea mea :

De ce pentru iubire se ajunge la așa ceva?
Atât de nenorocit e sentimentul de iubire?

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Aia nu e iubire. E prostie.

| Decrepit a răspuns:

Ura si iubirea n-au cum coexista intr-o persoana.Ura exista cand omori pe cineva, rezulta clar ca nu exista iubire in cazul prezentat.O fi sentimentul de iubire unul ilogic, inutil si extrem de cretin, insa subscriu la ce a zis Wooden.Acolo nu era iubire,doar multa trepanarea, gelozie din aia pur balcanica, pe stilul vechii piese clasice, de prin '05, cu refrenul "cine sa da la femeia mea/sigur isi face belea". Niste ciutani mucosi, in cautare de fofoloanca, dintre care unul a fost ciopartit literalmente, ca un porc.N-am de ce sa deplang astfel de personaje sinistru de idioate.

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Pai na lumea in ziua de azi e dusa cu capul rau de tot. Nu mai ai ce sa schimbi in lumea asta.
Putini oameni normali care sa treaca usor dar cu putina suferinta fara sasi taie venele sau sa se sinucida din dragoste.
Pana la urma dragostea e facuta sa fii fericit nu din ea sa te sinucizi sau mai stiu eu altceva.
Success!

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Pai nu stiu, ce sa le faci? Nu vezi și tu ..atâtea cazuri..de te saturi..Eu zic ca nu, stiu sunt mica, am 12 si nu stiu bine, dar...nu cred ca sa faci asemnea lucru`sa omori un om! NENOROCIRE! Succes!

| valentina08 a răspuns:

Nu in toate cazurile se intampla asa.Iar sentimentul de iubire nu e nenorocit, ba chiar frumos.Cei care ajung la astfel de fapte din punctul meu de vedere sunt bolnavi mintal.