| Holiday a întrebat:

Presedintele iranian a crapat. Jale mare. Pai, cum sa il jelesti pe unul despre care consideri ca va ajunge intr-un loc unde il asteapta 72 de virgine cu picioarele desfacute?!
Aceeasi treaba si la misticii crestini. Cum sa il jelesti pe unul care va ajunge in Rai, un loc considerat de ei super, extra, mega wow?!

Se pare ca si unii, si ceilalti nu prea au incredere in propriile povesti...

7 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Povestea cu 72 de virgine nu e mentionata nicaieri, nici un Quran, nici in Hadith. E o inventie a europenilor.

| Holiday explică (pentru mODIN):

Irelevant. Cu virgine, sau fara, tot un loc foarte cool cred astia, dar si crestinii, ca ii asteapta. In conditiile astea, e o imbecilitate sa-l jelesti pe unul care merge acolo, daca char ai crede povestile astea imbecile.

| mODIN a răspuns (pentru Holiday):

Ia spune-mi putin, tu cum iti imaginezi ca arata "raiul" musulman? rolling on the floor

| Holiday explică (pentru mODIN):

Chiar mi se rupe de cum arata. Atata timp cat unii se arunca in aer ca sa ajunga mai repede acolo, inseamna ca il considera super misto. Sau mergi si tu tot pe varianta corecta si crezi ca o fac de imbecili, si de fapt nu ajung nicaieri?hee hee Si repet, nici misticii crestini nu sunt mai inteligenti, si ei viseaza cai verzi pe pereti. Dar cand crapa unul, le piere increderea in spiridusi, si il jelesc, in loc sa se bucure pentru el ca a ajuns in locul ala super tare.winking

| mODIN a răspuns (pentru Holiday):

Foarte impresionant cat de informat esti cu privire la chestiile de care razi laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru Holiday):

Nu am auzit ca cineva sa revină de " dincolo " si sa ne povestească ce " chefuri " ingeresti Sau ce pedepse diavolesti se aplica! Atentatorii sinucigași sunt persoane cu " probleme " serioase! Un om zdravăn la cap nu pune 5 Kile de explozibil pe el stiind ca va omori alți 20 in jurul lui! Este o CRIMA iar criminalii sigur NU ajung sa tavaleasca cele 72 de virgine din " rai "!

| LisaJulie a răspuns:

Cea mai ridicola varianta de afterlife este în islam! Părerea mea