| aurelgabriel a întrebat:

Bună Seara TPU!
De ce nu toate femeile căsătorite NU poarta verigheta pe deget?
Dau FUNDA!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da...e obligatoriu sa poti verigheta?

| sierra1 a răspuns:

Două negații - cam alambicat dar...

De ce te-ar deranja? Poate că e un inel ce nu le place. Sau altceva...

| aurelgabriel explică (pentru sierra1):

Eu am cerut un răspuns nu o descriere la intrebare, o descriere care este egala cu 0 sau nulă ca să fiu mai elegant.In plus, la intrebare ai raspuns cu o întrebare, asta e valoarea cunoștințelor tale proaste.

| sierra1 a răspuns (pentru aurelgabriel):

O intrebare mai sucită ca asta, mai rar. Tu de fapt știi ce ai intrebat sau ai pierdut sensul pe drum?!

Răspunde, pentru a-ți putea răspunde ...intrebarea "asta e valoarea cunoștințelor tale proaste"

| Freya1 a răspuns:

Din aceleași motive pentru care nu le poarta nici unuii bărbați.

Nu au.
Nu le mai vin.
Ii incomodează.
Nu vor.

| LordCristobal a răspuns:

Exista unele persoane care nu suporta sa poarte bratari, ceasuri, inele sau alte bijuterii pe piele.

| aurelgabriel explică (pentru LordCristobal):

Nu exista asa ceva, sau cel puțin nu e un motiv sustenabil.Asta denota faptul ca ii este rușine ca este căsătorită. Cununia religioasa se face în casa Domnului, iar acest lucru trebuie respectat la fel cum trebuie respectata si iubirea fata de sot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Poate nu o poartă când sunt plecate din oraș, adică ocazional, să nu de-a impresia că sunt căsătorite, voind să pară că sunt abordabile pentru alți bărbați. Ăsta e un motiv.
Un altul ar fi că nu suportă să poarte accesorii.

| 199onur7 a răspuns:

Pentrucă încă sunt disponibile... Nimeni nu o să-ți spună Adevărul ăsta niciodată. Și ai săle observi ușor cum salvează și după alți bărbați pe stradă cu copii de mâna și bărbați lor lângă ele.

| Paendeo12 a răspuns:

Din punctul meu de vedere doua motive ar putea fi: locuri de munca (alimentatia de exemplu, unde nu ai voie sa porți bijuterii, sau un loc deinca unde exista riscul sa iti agăți degetul, si decât sa ramai fara... Eu ma agatam permanent in degete), sau o sarcina (sunt cazuri cand ți se umfla mâinile sau picioarele, si chiar se recomanda sa iti dai inelele jos).