| maria546 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare.- Mie imi place mult de un baiat iar eu i-am scris pe facebook " I like you :* laughing " si a vazut dar nu a mai zis nimic avand in vedere ca el stie foarte bine engleza, A a doua zii am intrat pe el l-am intrebat ce face iar el mi-a raspuns seara cand eu eram off.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nu trebuie să te întrebi „cum mă asigur, cum îmi dau seama?". Mulți greșiți aici.
Vorbești cu el mă! Vezi cum îți vorbește, dacă îți oferă atenție, dacă vorbește frumos, dacă îi face plăcere să vorbească cu tine.
Deci, momentan nu aș fi de acord să-i spui că îl placi.

11 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu s-a prins de idee. Oricum e ceva prostesc...
Mai bine îi spui când are de gând să-ți răspundă în același timp.
Dar mai întâi, te asiguri dacă și el simte la fel.

| maria546 explică (pentru h3r):

Si cum sa ma asigur?

| maria546 explică (pentru h3r):

Uite is si eu consitiente ca nu trebuie sa ma intreb si totusi o fac... Bun dar cat timp sa mai astept?

| h3r a răspuns (pentru maria546):

Vei știi tu, ai încredere.

Vorbește cu el mai des dar fără „i like you" deocamdată.
Succes!

| h3r a răspuns (pentru maria546):

Nu trebuie să te întrebi „cum mă asigur, cum îmi dau seama?". Mulți greșiți aici.
Vorbești cu el mă! Vezi cum îți vorbește, dacă îți oferă atenție, dacă vorbește frumos, dacă îi face plăcere să vorbească cu tine.
Deci, momentan nu aș fi de acord să-i spui că îl placi.

| fuzzer a răspuns:

E posibil ca baiatu sa fie mai timid, sau ca nu are nevoie de o relatie. In orice caz, daca amandoi va placeti, restul vine de la sine.

| maria546 explică (pentru fuzzer):

Si cum sa fac sa ii zic sau sa imi dau seama daca si el ma place?

| fuzzer a răspuns (pentru maria546):

Ia-o usor. Discuta cu el, acorda-i atentie, si restul vine de la sine.

| ellenushka03 a răspuns:

Pe bune i-ai spus pe facebook asa dintr-o data, l-ai speriat pe bietul baiat, trebuia sa o iei mai incet: iesiri cu prietenii si de-abia apoi doar voi doi impartasindu-ti dragostea
Asta-i problema cu tinerii nu isi pot exprima sentimentele direct

| maria546 explică (pentru ellenushka03):

Poi am iesit cu prieteni de multe ori si nu stiu ramaneam singuri si taceam amandoi si nu ziceam nimic stateam si ne uitam numai... Dupa am inceput sa vb foarte des pe fb. Si nu stiu ( il cunosc de 3 ani normal ca am avut iesiri cu prieteni ) laughing)

| narutouzumachi a răspuns:

Scuze ca sunt prea direct dar nu trebuia sa ii spui ca il placi in felu' asta "I like you" mai ales pe facebook e prea... faza de 10 ani ori suntem seriosi ori nu mai suntem poti saii spui intr-un fel romantic sa vezi daca te place bafta!

| maria546 explică (pentru narutouzumachi):

Problema e. imi e rusine sa vb cu el, ma panichez, nu stiu... am un sentiment tare. nu stiu Ce imi sugerezi sa fac?