| TanyaTania334 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi..chiar am nevoie.
Prietenul meu de ceva timp n-a mai intrat pe Instagram si intr-o seara i-am scris dar nu a dat nici macar vazut.(am crezut ca si-a dezactivat vizibilitatea). De vreo luna n-a mai dat niciun semn si ma doare enorm, ii simt lipsa si ma gandesc mereu la el. Sa-l sun? Imi e sa nu spuna ca ma interesez de viata lui si sa cad in penibil. Nu stiu ce sa fac, cum sa procedez..parca a intrat in pamant, tin sa precizez ca vorbeam zilnic si nu ne-am certat niciodata. Pentru mine chiar este un om special si daca si-ar gasi pe altcineva nu m-ar deranja adevarul, ma deranjeaza doar ca procedeaza asa..totusi..as parea penibila daca l-as suna in conditiile in care nu mi-a raspuns nici pe Instagram? (faza e ca parca nici nu intra, numarul urmaritorilor a ramas la fel si likeuri persoanelor comune nu a mai dat)

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Buna seara! Iti va da el mesaj daca chiar tine la relatia voastra, tu nu ar trebui sa mai actionezi in niciun fel, pentru ca este suficient.

| TanyaTania334 explică (pentru Celcestietot):

Asta imi spune si mie ratiunea.dar dorul de el e groaznic nu pot sa trec peste. Ziua sunt bine, dar noaptea cand vreau sa adorm, adorm plangand..nu mai suport

| Celcestietot a răspuns (pentru TanyaTania334):

Atunci gandesti bine. Nu te mai incarca negativ cu emotii si ca sa treci mai usor peste aceasta perioada, gandeste-te ca iti va raspunde oricand, nu ca s-a terminat totul happy.

| TanyaTania334 explică (pentru Celcestietot):

Si sa traiesc cu speranta asta? Ar fi bine sa raspunda candva.

| Celcestietot a răspuns (pentru TanyaTania334):

Traiesti cu ea pana cand te vei plictisi si uita de acesta. In final te alegi cu sanatate emotionala si binevointa catre alte relatii.

| TanyaTania334 explică (pentru Celcestietot):

Sper sa fie asa.dar dorul ma omoara.

| Celcestietot a răspuns (pentru TanyaTania334):

Sunt sanse mari sa fie asa. Pana atunci, concentreaza-te pe diverse activitati si aplica metoda meawinking.

| AnastasiaK a răspuns:

"Prietenul meu"...pregateste-te ca doare: NU mai e prietenul tau daca te ignora de o luna. Poti sa-l suni sa-l intrebi daca mai e viu sau ceva. Desi daca relatia voastra era atat de copilaroasa si toxica incat sa ai nevoie sa astepti o luna si sa pui o intrebare adresata unor straini ca sa iei decizia de a-l suna, parerea mea e ca apelul nu-si are rostul.

| TanyaTania334 explică (pentru AnastasiaK):

Ai dreptate intr-un fel.dar ce e de facut ca peste cateva zile este si ziua lui de nastere..nici nu stiu daca mai are rost sa l sunt ca sa i urez la multi ani. In fine..simt ca si a atins scopurile, m-a amagit..si acum niciun semn de viata.

| TanyaTania334 explică (pentru AnastasiaK):

Dar faza e ca tin foarte mult la el.

| AnastasiaK a răspuns (pentru TanyaTania334):

Esti copilaroasa rau... daca ai mai mult de 14 ani, situatia e penibila. Iar daca ai mai putin, iar e penibila, doar ca altfel. Poate omul si-a sters aplicatia din telefon. Pe mine ma mai apuca uneori si nu mai apar nici pe Facebook, nici pe Instagram cu saptamanile, dar nu e o problema, STII DE CE? Pentru ca sunt suficient de matura si am prieteni sificient de maturi incat sa ne sunam cand e nevoie. Daca tu ai stat O LUNA asteptand sa vada mesajul, fara sa faci nimic, te-ai amagit singura, omul n-are absolut nicio vina aici. Sau, o varianta mai amuzanta, poate sta si el ca prostul acum intrebandu-se de ce nu-l cauti. Sper sa nu, totusi, ca ar fi prea de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate el crede că ești indiferenta si nu iti pasa? Sună-l nu mai aștepta!