| AJUTORR1 a întrebat:

Noroc! Am si eu o întrebare.As vrea un sfat într-o problema legata de o relatie.Ma știu cu o fata de 3 luni si am fost impreuna o lună in care ne-am vazut zilnic, am vorbit zilnic si simțeam ca e totul pentru mine..Am aflat că prietena ei cea mai buna vorbește prost de ea la lume si i-am aratat dovezi si m-a crezut si s-au certat...Scopul meu era sa-i fac un bine... Dintr-o data a devenit foarte rece, nu mai dadea niciun semn de viață in condițiile in care până atunci vorbeam zilnic.Am intrebat-o ce s-a intamplat si-mi răspundea in sictir..Am înțeles-o, trecea si printr-o perioadă mai grea, ca sa ma trezesc zilele astea ca m-a blocat peste tot si ulterior sa aflu ca s-a impacat cu fata care a vorbit-o de rau si a injurat-o si zicea ca o sa-i faca rău..au pus poze din aceeași casa împreună si întrebarea mea e unde am gresit eu si cum as putea soluționa problema? Va mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| S8N a răspuns:

Nu este nimic de rezolvat. Te-au scos ele din beleaua care era fata aia fara sa faci tu nimic.
Invata din experienta si realizaza ca fata aia nu e material de relatie, si in nici un caz stabila mental.
Daca ii pasa de tine si era serioasa despre relatie, nu te lasa rece si nu te bloca fara sa inchida relatia intr-un mod pe bune. In nici un caz nu e o fata buna pentru o relatie, si daca te reimpaci vei mai avea belele din astea, iti garantez asta.

Uit-o, gaseste alta, si daca vrea in viitor sa se recombine cu tine, nu intra intr-o relatie cu ea sub nici o forma. Asta e sfatul meu prietenesc.

| AJUTORR1 explică (pentru S8N):

Mulțumesc mult!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tipa nu e deloc matura si nu cred ca tinea deloc la tine. Cel mai probabil prietena ei a spus ceva rau despre tine iar fosta ta prietena a crezut-o, de aceea ti-a dat block. Ai putea foarte bine sa nu o mai cauti pentru ca nu merita. E urat ce a facut. Nu asa reactioneaza o persoana matura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am facut si eu treaba asta candva (cu alte consecinte). Mi-a fost invatatura de minte, intre fete nu trebuie sa intervii; asta pentru ca prieteniile lor sunt extrem de slabe/superficiale. Rar vezi fete care sa fie prietene pe viata, cum se intampla in cazul baietilor.
Acelasi scenariu a fost si la mine, am scos la suprafata ura dintre cele doua "prietene", iar la final am fost eu aratat cu degetul, ca le-am provocat sa se certe. Desi se barfeau foarte urat rolling eyes
Nu mai interveni nici tu vreodata, lasa-le sa fie dobitoace.

| Andreeush a răspuns:

Ți se pare că mai e ceva de rezolvat?
Dacă ea te-a blocat peste tot fără să îți de-a nici o explicație atunci nu merită să o mai cauți.
Las-o în pace, nu te mai gândi la ea.

| Sofer a răspuns:

Aici ai cam greșit. Nu trebuia sa intervi între prietenia lor.