| Ritm a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce poate sa imi faca politia pentru vatamare corporala ( un ochi umflat si nasul spart ). deca deja m-a chemat pentru declaratie la politie mai poate scoate certificat medicolegal sau sa ma dea in judecata? Care poate fi cea mai mare pedeapsa. chiar daca imi dau seama ca nu este chiar asa de grav... dau funda.

Răspuns Câştigător
| BigV a răspuns:

Este foarte important cine este ala pe care l-ai batut! Nu te supara pe mine dar pe viitor vezi in cine dai, ca daca respectivul are influenta iti poate cere despagubiri destul de mari, daca nu are atunci nu prea patesti mai nimic! Daca ai tai au influenta l-ai putea da chiar tu in judecata pentru calomnie daca nu exista martori! Insa cea mai buna solutie ar fi sa va intelegeti cumva, fara procese!

2 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Pai victima poate a scos deja certificat medicolegal si depinde de victima daca vrea sa te dea in judecata sau nu mai vb ai vb cu victima poate te iarta

| Ritm explică:

Se pare ca voi fi dat in judecata... care poate fi pedeapsa maxima? precizez ca sunt minor