| N0kia a întrebat:

Buna,am si eu o problema, am 15 ani, vara aceasta am cumparat 2 foi pentru tabara, cu 900 lei foaia, dupa care mi-am dat seama ca sunt false, si le-am vindut pe net unei doamnde cu 600 lei foaia, dupa care am inchis telefonul, peste vreo 3 saptamini m-am trezit cu politia la usa,apoi am fost si am dat declaratie,la care am scris ca nu am stiut ca au fost false,si ca le-am vindut ca imi trebuiau urgent bani,imi spunde domnul politist ca peste o saptamana o sa fiu chemat la judecata!
Dupa vreo jumatate de an ma suna (pina atuncea nu m-a sunat nimeni si s-a uitat parca totul) si imi spune ca miine sa plec la judecata. Vreau sa ma ajutati cu parerea, cam ce pedeapsa pot sa primesc? Apropo pe baietii ceia care au vindut foi i-au prins, si eu stiu de la cine lee-am luat! Va rog seriozitate si sa imi spuneti numaidecit cam ce pedeapsa pot primi.Multumesc,Funda!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa te duci cu ele la politie cand ti-ai dat seama ca sunt false.Erau mai mici problemele.Dar cred ca te-ai gandit ca pierzi banii.