| ChocolateDroid a întrebat:

kiss
Sper sa aveti rabdare sa cititi tot ce am de spus.
In urma cu 1-2 saptamani eram afara cu 2 dintre prietenele mele cele mai bune. Era in jur de ora 11 si atunci vroiam sa mergem acasa (in seara respectiva ele ar fi trebuit sa doarma la mine). Din centru am luat-o pe o straduta mai intunecata, caci nu aveam pe unde altundeva. Una dintre prietenele mele A, s-a oprit sa dea un mesaj si ne-a spus ca ne prinde din urma. Eu si C mergem ce mergem, cand auzim un tipat. Cand ne uitam dupa A, am vazut ca era agresata de 4 baieti. Repede am observat ca 2 dintre ei se indreapta spre noi. In acel moment nu ne-am mai gandit la nimic, doar am luat-o la fuga cat de repede am putut.Nu-mi vine sa cred ce prietene groaznice am fost cand am lasat-o pe A singura cu acei baieti. Ne-am bagat in primul magazin NON STOP pe care l-am vazut iar C a sunat la tatal ei care lucreaza la politie si i-a spus toata povestea pe scurt. In cateva minute a venit cu masina de politie la magazinul NON STOP si am plecat toti spre acel oribil loc. Acei baieti inca erau acolo dar cand au vazut ca se indreapta o masina de politie spre ei, s-au facut nevazuti. Cand m-am dat jos din masina am ramas SOCATA efectiv. A era pe jos intre tufisuri plangand si tremurand pe jumatate dezbracata. Am dus-o acasa, mama ei a ramas fara cuvinte, eu si C i-am explicat toata povestea.
A era in stare de soc. Nu vorbea, nu manca, doar statea in pat si tremura mai mereu. De atunci, eu si C o vizitam in fiecare zi dar nu vedem mari schimbari. De curand a inceput sa vorbeasca cat de cat. Detalii despre acei baieti nu am mai aflat.
Acum 3 zile, eu si C ne-am gandit sa o scoatem pe A pana in fata casei, caci in acest timp nu a iesit deloc din casa. Eram toate trei in fata casei, cand prin fata noastra trec 3 baieti normali. Cand A i-a vazut, a inceput sa planga si a fugit repede in casa fara motiv. Nu stiu de ce.
De atunci se simte iarasi ca la inceput. Mama si tatal ei au incurajat-o in tot acest timp si au sustinut-o dar degeaba. Cum putem sa o ajutam sa treaca peste acest eveniment neplacut?
Rog seriozitate. Fundita.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asemenea evenimente te marcheaza pe viata! Daca s-ar fi si consumat violul!? Nici nu vreau sa ma gandesc.Reactia voastra a fost lasa dar sanatoasa.Altceva nu puteati face! Daca fata i-a vazut pe cei trei, este posibil ca aia sa fie! Oricum, trebuie sa aveti maaare grija! Pe prietena voastra o poate ajuta doar un psiholog!

| Ada... a răspuns:

Bună! Acum acelei fete îi este frică de toţi băieţi pe care îi întâlneşte. Crede că toţi vor face ce au făcut şi cele 4 bestii. Cum zic şi cei de mai sus, doar timpul o să poate rezolva totul.
În legătura cu fuga voastră, nu prea puteaţi să faceţi nimic să o ajutaţi, voi eraţi 3, ei 4.
Acum tot ce trebuie să faceţi este să fiţi alături de prietena voastră, are mare nevoie de voi în aceste momente grele.
Pa, pa!winking

| ChocolateDroid explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre :*
Voi fi langa ea cand va avea nevoie si sper ca in timp sa uite acest incident.
@Elianna Violul s-a consumat. Nu am explicat atat de bine despre aceasta parte. Cand am ajuns noi, acei nenorociti isi batusera joc de ea. Din pacate am ajuns prea tarziu sad Multumesc mult!

| DTralala a răspuns:

Buna, imi dau seama cat de greu este pentru oricine care trece prin asa ceva. Si eu la randul meu am avut o prietena abuzata sexual de prietenul ei. Din fericire ea a putut trece peste asta cu ajutorul nostru, prietenelor ei, care am sustinut-o in tot ce facea. Acest lucru nu il poate indeparta nimeni si nimic.Probabil ca in viitor, va comunica mai greu cu baietii.

Insa timpul vindeca toate ranile si trebuie sa ii fi-ti alaturi tot timpul.Iti doresc toate cele buna si prietenei tale ii recomand o vizita la un psiholog, care o va ajuta sa treaca cu bine peste aceasta neplacuta intamplare.

Pupici love struck :*:*

| Laminin a răspuns:

Hei!
Trimite-mi un mesaj cu id-ul tau ca sa vorbim pe messenger.Intr-un raspuns nu iti pot raspunde tot ce am de spus. happy
Gbu :]

| MrXXXdude a răspuns:

:O cred ca doar timpul poate sa rezolve... fata aceea este traumatizata I don't want to see
multa sanatate

| Close a răspuns:

Woow,, nu trebuie sa te invinovatesti pentru asta, a fost o reactie de moment sa fugi...nu te`ai gandit prea mult. Oricum e foarte groaznic ce s`a int:yawnar putea sa ramana cu sechele pe viata. dar cu timpu sa`r putea sa-i treaca, faceti`o sa rada sh amintitii de lucruri frumoasebig grinImi pare rau pentru ea, saraca. sper sa`si revina repede ca are toata viata inaintebig grin