| sunny a întrebat:

spuneti-mi va rog. daca sunt virgina prezervativul se poate rupe? daca da ce sa fac? ce metoda sa aplic? nu vreau o sarcina nedorita...va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu renunta la prezervativ dar e bine sa folosesti un lubrefiant. Nu ai spus cati ani ai...

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prezervatul se poate rupe oricand. Trebuie luate masuri imediat de a doua zi cu pastile dar trebuie sa vorbesti si cu un ginecolog daca se intampla asa ceva.

| EUSIATIT a răspuns:

Doresti sa folosesti prima data la deflorare prezervativul?/ el doreste acest lucru?/ pai singura solutie este sa nu ai contact cu el decit in a 6 7 8 9 zi dupa ciclu daca nu ai dreptuldupa a 19 zi de la ciclu pina in ziua cind trebuie sa ti vina respectiv a 28 zi daca ai un ciclu regulat

| crizantema a răspuns:

Deci prezervativul se poate rupe oricand, indiferent daca e sau nu prima data.In caz de rupere cea mai urgenta solutie ar fi pastila de adoua zi, care da insa tulburari menstruale destul de mari.Iti sugerez inainte sa-ti incepi viata sexuala sa te consulti cu un doctor ginecolog sau cu doctorul de familie.