| Raulittoo a întrebat:

Cred ca voi pune o intrebare la care va trebui sa ne gandim mai mult. Eu unul m-am gandit foarte mult. Desi sunt prea mic, ma framanta ca nu stiu la ce profil sa dau la liceu. Eu IUBESC engleza, ma pricep bine la matematica, si imi place cat de cat desenul. Stiu ca matematica+desen=arhitect, dar eu vreau ceva diferit. M-am gandit la bilingv engleza-geografie, si sa devin ghid turistic. Voi ce ziceti de parerea meabatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Eu sunt la profil de Uman, cu intensiv engleza. Daca iti place engleza, e bine sa te duci la profilul asta.
Daca te descurci foarte bine cu matematica, fizica, chimia si cu biologia, si nu te descurci la romana, te duci la Real. La real ai mai multe posibilitati dupa, decat la Uman.
Acum depinde, alegi ce iti place si la ce te descurci.happy

1 răspuns:
| AndreiDoMino a răspuns:

Ce te pasioneaza fate, ce-ti dicteaza inima