| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a întrebat:

Buna sunt ceva mai noua pe aici si am urmarit in mare parte acest site este foarte interesant imi place.Acum am si eu o intrebarebig grin.Am o prietena de 15 ani si are un prieten care are 20 de ani se inteleg foarte bine ca amici ei se plac foarte mult se cunosc de mici sunt chiar foarte buni prieteni de familie baiatul se duce la ea acasa deoarece tatal fetei se are bine cu el, el i-a spus fetei ca o place foarte mult si ca o iubeste iar fata la fel tine foarte mult la el pentru ca nu este acel tip de baiat care doreste si altceva de la o fata...ma intelege-ti ce vreau sa spun el este foarte linistit nu vrea sa aiba o relatie sexuala cu ea pentru ca este minora de aceea fata tine foarte mult la el.Insa este o mica problema el tine foarte mult la ea se vede pe fata lui dar el acum este cu o alta fata si ii spune prietenei mele ca tine la ea etc etc. dar de ce sta cu cealalta tipathinking o situatie cred eu nasoala... ce credeti ca e de facut. Tin foarte mult la prietena mea si nu mi-ar placea sa o vad ca sufera ce ii recomandati. Multumesc foarte mult

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Pay. E fft complicata trebuie.
Poate ca le place pe amandoua si nu stie pe care sa o aleaga.
sau cealalta ii ofera bani sau stiu eu ce. aparentele de cele mai multe ori inseala.sa ii dea un timp de gandire sa se hotarasca. Nu poate sta asa pana la infinit.Cu cat trrece timpul, cu atat pr ta va suferi mai mult... daca el o iubeste asa cum zice sa o lase pe cealalta.

2 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Eu cred ca te depaseste situatia asta. De ce? Pentru ca ea are viata ei si nu stiu daca esti tu cea mai in masura sa decizi cand si daca sufera. Situatia asta nu este singulara deci nu este singurul caz de pe pamant si baiatul respectiv este de apreciat prin felul ca ii respecta "nevinovatia" si ca nu face din asta un motiv de despartire. Dar, totusi, pana la urma este barbat si exista niste nevoi fiziologice pe care nu prea ai cum sa le negi si prin urmare nu vad ce treaba ai tu cu situatia asta. Adica... daca tu nu vrei ciorba inseamna ca nici eu nu trebuie sa mananc ciorba sau nici altceva? Ia gandeste-te si incearca sa vezi lucrurile asa cum sunt, nu prin prisma telenovelelor...

| undercovergirl a răspuns:

Problema este foarte serioasa. Pot fi mai multe motive pentru care o inseala pe prietena ta, unul dintre motive poate fi sexul. Spui ca prietena ta inca nu a facut sex cu el si poate ca ii este greu sa astepte. Totodata poate fi si faptul ca se simte bine cu ambele si nu vrea sa renunte la niciuna. Sfatul meu este sa nu te implici, pana la urma indiferent de deznodamant cineva se va supara. Totusi, daca fata iti este prietena buna eu zic sa discuti cu prietenul ei si sa-i spui ca stii ca el mai are o relatie cu alta fata si ca are doua alternative : ori este sincer cu prietena ta si ii spune tot si bineinteles se desparte de cealalta, ori ii vei spune tu prietenei tale ( chiar daca stii ca acest lucru o va face sa sufere ) si o va pierde. Eu zic ca daca alege prima varianta inseamna ca intr-adevar tine la ea si poate ca se vor impaca.
Un alt sfat mai la obiect ar fi : sa faci cum crezi tu ca este mai bine.