| roatavietii a întrebat:

Prietena mea incearca sa-mi fure iubitu!
Imi place foarte mult de un tip si el mi-a spus ca si el ma place.Acum doua zile insa l=am vazut de mana cu o prietena de-a mea buna.Noi suntem trei prietene si una incearca sa-mi sufle iubitul. Cealalta i-a spus ca nu este bine ce face, dar ea nu a reactionat.Acum acel tip imi spune ca nu mai poate fi cu mine pentru ca s-a legat de tipa cu care era de mana.Nu stiu ce sa mai cred? Voi ce credeti ca incearca sa faca prietena mea?

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nici el nu te place şi nici prietena ta nu îţi e prietenă. Tipul respectiv cum îi spui tu dacă te plăcea cu adevărat nu se ţinea de mână cu prietena ta, e simplu. Cât despre prietena ta, nu o poţi numi prietenă. Nu te ataşa de orice persoană şi mai ales de orice tip de băiat. Baftă!

| Miauti a răspuns:

Pai tu nu vezi? pur si simplu esti oarba, el te vrea pentru sex. daca tinea la tine nu o mai lua de mana pe prietena aia.

Parerea mea este ca si el vrea sa fie cu prietena ta.
Sfatul meu este simplu accepta si dai papuci spunand "ai cale libera asa ca poti face ce vrei"

Răspuns utilizator avertizat
| emm a răspuns:

Cred ca "prietena ta" nu iti e chiar prietenabig grin
eu nu as face asa ceva, iar daca tu chiar il placi pe baiatul ala e si mai gravbatting eyelashes
ar trebui sa vorbesti cu ea despre asta, sa'i spui ca te deranjeaza.
parerea meabig grin
succeslove struck

| bebe91 a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca ii poti spune prietena acelei fete care chiar daca a stiu ca ie iti place de tipul respectiv s-a bagat peste tine. cel mai bine ar fi sa vorbesti u cu "prietena ta"si sa clarificati lucrurile.si imi cer scuze pentru ce o sa spun dar eu sunt genu care se razbuna pe astfel de "prietene". avand in vedere ca va stiti una alteia secretele banuiesc ca si u sti un baiat de care ii place ei asa ca incearca sa te bagi. ochi pentru ochi si dinte pentru dint

| Tibyarad a răspuns:

Io zic sa vorbesti cu ea pe un ton calm de ce a facut asta? daca sunteti prietene adevarate nu cred ca ar fi vrut ea, poate tipul a seduso si s-a luat de ea, trebuie sa le gandesti cu calm. E plin de baieti in lumea asta, poate nu te merita, gandeste-te ca el a pierdut nu tu!

| traficant a răspuns:

Buna.cred ca vinovat pentru toata treaba asta este ''iubitul tau'' pentru ca daca ii placea de tine asa cum a spus nu se tinea de mana cu ''prietena ta'' sau poate a facut acest gest doar ca sa se scape de asazisa ta prietena poate ea tot insista insista la el si...sau i-a placut mai mult de ea decat de tine oricum cel ma bine te apuci si vorbesti cu amandoi dar calm SUCCESwinking