| Twilight_4065 a întrebat:

Sunt de pe 11.12.2010 pe site-ul asta si nu stiu ce inseamna fundita? Imi puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna!

Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca, deoarece cu cat mai multe fundite ai, este cat mai aproape de a devenii Expert TPU.

Dar mai exista si oameni folositori pe site, care nu raspund doar pentru a primi fundita, si pentru ca vor sa ajute. O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea. Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok, si ai dat funda.
Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele.
Bye-bye!
SellGomez

2 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
La fiecare intrebare pusa de tine sau de orice utilizator TPU, trebuie sa alegeti un raspuns care va multumeste, care credeti ca este corect/folositor. Apesi pe semnul din dreapta jos al fiecarui raspuns. Fundita iti aduce 100 de puncte.

O zi frumoasahappy

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Deci, pui o intrebare, vin raspunsurile de la utilizatori si care dintre raspunsuri iti place cel mai mult, pui mouse-ul in dreapta raspunsului, apare o funda gri, dai pe ea, te intreaba ceva, dai da si apare asa-zisa funda portocalie.

Daca n-ai inteles de la mine, uita-te in regulile TPU.