| mandache a întrebat:

Va rog frumos, imi puteti spune ce inseamna fundita?(aici pe site)

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si acolo. Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Buna,mandache!
1)Ce este funda?
Este un fel de,, Multumesc'' pentru persoana care te-a ajutat cel mai mult. Utilizatorul respectiv cand o primeste acumuleaza 100 de puncte. Funda este de fapt un,, obiect'' virtual care se da pe acest site, drept multumire.
2)Cum se da funda?
Vezi ca in dreptul fiecarui raspuns se afla o funda transparenta. Apesi pe cea din dreptul raspunsului care vrei sa-l premiezi si ti se va deschide o fereastre in care te intreaba:,, Esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator?''.Iar tu spui da, daca esti sigur.Si asa ai dat-o.
Bye!

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Ste un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.

| ღNameღ a răspuns:

Eu spun pe scurt ca sa intelegi: 1. funda=fundita.
2. FundA E in dreapta userului care a raspuns la intrebarea ta, si daca dai click pe ea, inseamna ca ai dat o fundita
3. fundita se da cand apreciezi ajutorul unei persoane mai mult ca al celorlalti
4: lume, cine voteaza sa se cheme panglica ca mie nu mi se pare fundita!

| ZuzZzulina a răspuns:

Fundita = fundita => Un Mersi pentru raspunsurile bune, care te ajuta. :X

| marinamary a răspuns:

Funda sau funsitza inseamna:ca tu sa alegi raspunsul care ti-a fost de cel mai mare ajutor!

| Andy4EVER a răspuns:

TPU=toti pentru unul, adica daca tu spui ceva pe TPU...si iti raspunde cineva,(iti da un sfat,te ajuta cu ceva etc...)ii dai o funda drept multumire big grin,sper ca ti-am fost de folos, acum ca ai invatat, da-mi si mie o funda big grin